IR02BH101K
Power Inductors 100uH 10%
product image
IR02BH101K Picture
SeekIC No. : 001183498 Detail
IR02BH101K: Power Inductors 100uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IR02BH101K
Quick Details
Inductance : 100 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 84 mAmps Maximum DC Resistance : 8 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C Self Resonant Frequency : 13 MHz
Q Minimum : 50 Dimensions : 3.050 mm W x 8.380 mm L
Shielding : Shielded Termination Style : Axial
Description
Package / Case :
Shielding : Shielded
Tolerance : 10 %
Q Minimum : 50
Inductance : 100 uH
Maximum DC Resistance : 8 Ohms
Self Resonant Frequency : 13 MHz
Termination Style : Axial
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Maximum DC Current : 84 mAmps
Dimensions : 3.050 mm W x 8.380 mm L