IR02BH120K
Power Inductors 12uH 10%
product image
IR02BH120K Picture
SeekIC No. : 001183332 Detail
IR02BH120K: Power Inductors 12uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IR02BH120K
Mfg:
Vishay/Dale
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Inductance : 12 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 155 mAmps Maximum DC Resistance : 2.7 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C Self Resonant Frequency : 40 MHz
Q Minimum : 45 Dimensions : 3.05 mm Dia. x 6.6 mm L
Termination Style : Axial
Description
Shielding :
Package / Case :
Tolerance : 10 %
Self Resonant Frequency : 40 MHz
Inductance : 12 uH
Termination Style : Axial
Maximum DC Current : 155 mAmps
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Q Minimum : 45
Maximum DC Resistance : 2.7 Ohms
Dimensions : 3.05 mm Dia. x 6.6 mm L