IR02BH1R0K
Power Inductors 1uH 10%
product image
IR02BH1R0K Picture
SeekIC No. : 001191222 Detail
IR02BH1R0K: Power Inductors 1uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IR02BH1R0K
Quick Details
Inductance : 1 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 385 mAmps Maximum DC Resistance : 1 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Self Resonant Frequency : 230 MHz
Dimensions : 3.05 mm W x 6.60 mm L Termination Style : Axial
Description
Q Minimum :
Shielding :
Package / Case :
Tolerance : 10 %
Inductance : 1 uH
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Maximum DC Resistance : 1 Ohms
Self Resonant Frequency : 230 MHz
Termination Style : Axial
Maximum DC Current : 385 mAmps
Dimensions : 3.05 mm W x 6.60 mm L