IXDR35N60BD1
IGBT Transistors 35 Amps 600V
product image
IXDR35N60BD1 Picture
SeekIC No. : 00143004 Detail
IXDR35N60BD1: IGBT Transistors 35 Amps 600V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IXDR35N60BD1
Quick Details
Configuration : Single Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 600 V
Collector-Emitter Saturation Voltage : 2.7 V Maximum Gate Emitter Voltage : 20 V
Power Dissipation :
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 600 V
Maximum Gate Emitter Voltage : 20 V
Configuration : Single
Collector-Emitter Saturation Voltage : 2.7 V
Package / Case : ISOPLUS247-3
Parameters:
Technical/Catalog InformationIXDR35N60BD1
Input TypeStandard
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)600V
Current - Collector (Ic) (Max)38A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic2.7V @ 15V, 35A
Power - Max125W