JM1AN-TMP-DC12V-F
General Purpose / Industrial Relays 1 Form A 20A 12VDC Slm typ TMP 12VDC
product image
JM1AN-TMP-DC12V-F Picture
SeekIC No. : 002548872 Detail
JM1AN-TMP-DC12V-F: General Purpose / Industrial Relays 1 Form A 20A 12VDC Slm typ TMP 12VDC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
JM1AN-TMP-DC12V-F
Mfg:
Panasonic Electric Works
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO) Contact Current Rating : 20 A
Coil Voltage : 12 VDC Coil Resistance : 160 Ohms
Coil Current : 75 mA Mounting Style : Through Hole
Switching Voltage :
Contact Current Rating : 20 A
Coil Voltage : 12 VDC
Coil Resistance : 160 Ohms
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Mounting Style : Through Hole
Coil Current : 75 mA