JW-14-04-T-S-450-250
CONN STACKER .156" 14POS SGL TIN
product image
JW-14-04-T-S-450-250 Picture
SeekIC No. : 003020332 Detail
JW-14-04-T-S-450-250: CONN STACKER .156" 14POS SGL TIN
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
JW-14-04-T-S-450-250
Series: JW Manufacturer: Samtec Inc
Number of Positions: 14 Pitch: 0.156" (3.96mm)
Package / Case : DT61 Number of Rows: 1
Row Spacing: - Length - Overall: 0.990" (25.15mm)
Length - Post (Mating): 0.250" (6.35mm) Length - Stack Height: 0.450" (11.43mm)
Length - Tail: 0.090" (2.29mm) Mounting Type: Through Hole
Length - Stack Height: 0.450" (11.43mm)
Number of Positions: 14
Length - Tail: 0.090" (2.29mm)
Series: JW
Pitch: 0.156" (3.96mm)
Length - Post (Mating): 0.250" (6.35mm)
Length - Overall: 0.990" (25.15mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationJW-14-04-T-S-450-250
ColorBlack
Length - Tail0.090" (2.29mm)
Mounting TypeThrough Hole
Number of Positions 14
Number of Rows1
PackagingBulk
Pitch0.156" (3.96mm)