KDZTR30B
Zener Diodes 30 to 34V; 10mA 1000mW
product image
KDZTR30B Picture
SeekIC No. : 00276859 Detail
KDZTR30B: Zener Diodes 30 to 34V; 10mA 1000mW
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
KDZTR30B
Quick Details
Zener Voltage : 31.57 V Voltage Tolerance : 6 %
Voltage Temperature Coefficient : 27.5 mV/deg C Power Dissipation : 1 W
Maximum Reverse Leakage Current : 10 uA Maximum Operating Temperature : + 150 C
Mounting Style : SMD/SMT Package / Case : SOD-123
Packaging : Reel
Description
Zener Current :
Maximum Zener Impedance :
Power Dissipation : 1 W
Maximum Reverse Leakage Current : 10 uA
Package / Case : SOD-123
Voltage Tolerance : 6 %
Voltage Temperature Coefficient : 27.5 mV/deg C
Zener Voltage : 31.57 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationKDZTR30B
VendorRohm Semiconductor
CategoryDiscrete Semiconductor Products
Voltage - Zener (Nom) (Vz)30V
Power - Max1W
Impedance (Max) (Zzt)-
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Current - Reverse Leakage @ Vr10A @ 23V
Package / CaseSOD-123
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature-55°C ~ 150°C