KG10.6199.105
AC Power Entry Modules KD POWER ENTRY MODUL 10A
product image
KG10.6199.105 Picture
SeekIC No. : 001695911 Detail
KG10.6199.105: AC Power Entry Modules KD POWER ENTRY MODUL 10A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
KG10.6199.105
Description
Current Rating :
Voltage Rating :
Contact Plating :
Housing Material :
Mounting Style :
Termination Style :
Operating Temperature Range :
Connector Type :
Parameters:
Technical/Catalog InformationKG10.6199.105
Current 6A
Mounting TypePanel Mount, Snap-In
Termination StyleQuick Connect - .187" (4.7mm)
Voltage250V