L1000J10K
Wirewound Resistors - Chassis Mount 1000watt 10K 5%
product image
L1000J10K Picture
SeekIC No. : 001292710 Detail
L1000J10K: Wirewound Resistors - Chassis Mount 1000watt 10K 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L1000J10K
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Resistance : 10 KOhms Tolerance : 5 %
Power Rating : 1 KWatt Temperature Coefficient : 260 PPM / C
Series : 270 Operating Temperature Range : + 25 C to + 350 C
Dimensions : 63.5 mm Dia. x 508 mm L Packaging : Bulk
Tolerance : 5 %
Packaging : Bulk
Resistance : 10 KOhms
Power Rating : 1 KWatt
Dimensions : 63.5 mm Dia. x 508 mm L