LB2012T101M
Common Mode Inductors (Chokes) INDCTR STD WND 0805 100uH 20%
product image
LB2012T101M Picture
SeekIC No. : 001171328 Detail
LB2012T101M: Common Mode Inductors (Chokes) INDCTR STD WND 0805 100uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LB2012T101M
Quick Details
Inductance : 100 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 45 mAmps Maximum DC Resistance : 7 Ohms
Self Resonant Frequency : 8 MHz Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 0805 (2012 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Tolerance : 20 %
Series : LB
Inductance : 100 uH
Self Resonant Frequency : 8 MHz
Maximum DC Current : 45 mAmps
Maximum DC Resistance : 7 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationLB2012T101M
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance100H
Tolerance±20%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 45mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq8MHz
DC Resistance (DCR)9.100 Ohm Max