LB2012T4R7M
Common Mode Inductors (Chokes) INDCTR STD WND 0805 4.7uH 20%
product image
LB2012T4R7M Picture
SeekIC No. : 001169973 Detail
LB2012T4R7M: Common Mode Inductors (Chokes) INDCTR STD WND 0805 4.7uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LB2012T4R7M
Quick Details
Inductance : 4.7 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 190 mAmps Maximum DC Resistance : 0.4 Ohms
Self Resonant Frequency : 45 MHz Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Termination Style : SMD/SMT
Maximum DC Resistance : 0.4 Ohms
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Inductance : 4.7 uH
Tolerance : 20 %
Series : LB
Maximum DC Current : 190 mAmps
Self Resonant Frequency : 45 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationLB2012T4R7M
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance4.7H
Tolerance±20%
Type-
Current 190mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq45MHz
DC Resistance (DCR)520.0 mOhm Max