LB2012T680K
Common Mode Inductors (Chokes) INDCTR STD WND 0805 68uH 10%
product image
LB2012T680K Picture
SeekIC No. : 001170001 Detail
LB2012T680K: Common Mode Inductors (Chokes) INDCTR STD WND 0805 68uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LB2012T680K
Quick Details
Inductance : 68 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 50 mAmps Maximum DC Resistance : 6 Ohms
Self Resonant Frequency : 10 MHz Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 50 mAmps
Series : LB
Self Resonant Frequency : 10 MHz
Inductance : 68 uH
Maximum DC Resistance : 6 Ohms