LB2016T150K
Common Mode Inductors (Chokes) INDCTR STD WND 0806 15uH 10%
product image
LB2016T150K Picture
SeekIC No. : 001170094 Detail
LB2016T150K: Common Mode Inductors (Chokes) INDCTR STD WND 0806 15uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LB2016T150K
Quick Details
Inductance : 15 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 130 mAmps Maximum DC Resistance : 0.7 Ohms
Self Resonant Frequency : 28 MHz Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 0806 (2016 metric)
Tolerance : 10 %
Series : LB
Package / Case : 0806 (2016 metric)
Maximum DC Resistance : 0.7 Ohms
Inductance : 15 uH
Maximum DC Current : 130 mAmps
Self Resonant Frequency : 28 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationLB2016T150K
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance15H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 130mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq28MHz
DC Resistance (DCR)910.0 mOhm Max