LD025A2R2JAB2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2.2PF 50V 5% 0402
product image
LD025A2R2JAB2A Picture
SeekIC No. : 00908862 Detail
LD025A2R2JAB2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2.2PF 50V 5% 0402
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LD025A2R2JAB2A
Quick Details
Capacitance : 2.2 pF Tolerance : 5 %
Description
Tolerance : 5 %
Product : MLCCs Tin/Lead Termination
Capacitance : 2.2 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationLD025A2R2JAB2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance2.2pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±5%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C