LDS0705-150M-R
Power Inductors 15uH 2.07A 0.056ohms
product image
LDS0705-150M-R Picture
SeekIC No. : 001176147 Detail
LDS0705-150M-R: Power Inductors 15uH 2.07A 0.056ohms
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LDS0705-150M-R
Mfg:
Cooper Bussmann
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Inductance : 15 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 2.07 Amps Maximum DC Resistance : 0.056 Ohms
Dimensions : 7.2 mm W x 8 mm L x 5 mm H Termination Style : SMD/SMT
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Inductance : 15 uH
Dimensions : 7.2 mm W x 8 mm L x 5 mm H
Maximum DC Resistance : 0.056 Ohms
Maximum DC Current : 2.07 Amps
Parameters:
Technical/Catalog InformationLDS0705-150M-R
VendorCoiltronics/Div of Cooper/Bussmann
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance15H
Tolerance±20%
Package / Case0.307" L x 0.276" W x 0.196" H (7.80mm x 7.00mm x 5.00mm)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeFerrite Core
Current 2.04A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)56.00 mOhm Max