LED30W-24
LED DRIVER 30W 24V 100-277
product image
LED30W-24 Picture
SeekIC No. : 003817137 Detail
LED30W-24: LED DRIVER 30W 24V 100-277
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LED30W-24
Type: Constant Voltage Topology: AC DC Converter
Number of Outputs: 1 Package / Case : SO-16
Voltage - Input (Min): 90VAC Voltage - Input (Max): 305VAC
Voltage - Output: 24V Current - Output (Max): 1.25A
Power (Watts): 30W Voltage - Isolation: -
Dimming: - Features: OCP, OVP, SCP
Operating Temperature: -30°C ~ 60°C Efficiency: 85%
Number of Outputs: 1
Current - Output (Max): 1.25A
Voltage - Isolation: -
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Min): 90VAC
Dimming: -
Efficiency: 85%
Manufacturer: Thomas Research Products
Voltage - Input (Max): 305VAC
Features: OCP, OVP, SCP
Operating Temperature: -30°C ~ 60°C
Type: Constant Voltage
Voltage - Output: 24V
Power (Watts): 30W
Series: LED-30W
Size / Dimension: 4.92" L x 1.69" W x 0.98" H (125.0mm x 43.0mm x 25.0mm)