LED30W-12
LED DRIVER 30W 12V 100-277
product image
LED30W-12 Picture
SeekIC No. : 003817112 Detail
LED30W-12: LED DRIVER 30W 12V 100-277
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LED30W-12
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: LED-30W Manufacturer: Thomas Research Products
Type: Constant Voltage Topology: AC DC Converter
Number of Outputs: 1 Package / Case : SO-16
Voltage - Input (Min): 90VAC Voltage - Input (Max): 305VAC
Voltage - Output: 12V Current - Output (Max): 2.5A
Power (Watts): 30W Voltage - Isolation: -
Dimming: - Features: OCP, OVP, SCP
Operating Temperature: -30°C ~ 60°C Efficiency: 84%
Termination Style: Wire Leads
Description
Topology: AC DC Converter
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: -
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Min): 90VAC
Dimming: -
Manufacturer: Thomas Research Products
Voltage - Input (Max): 305VAC
Features: OCP, OVP, SCP
Operating Temperature: -30°C ~ 60°C
Efficiency: 84%
Type: Constant Voltage
Voltage - Output: 12V
Power (Watts): 30W
Series: LED-30W
Size / Dimension: 4.92" L x 1.69" W x 0.98" H (125.0mm x 43.0mm x 25.0mm)
Current - Output (Max): 2.5A