LGU2A152MELA
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 100volts 1500uF 0.2 25x35 105c
product image
LGU2A152MELA Picture
SeekIC No. : 00764122 Detail
LGU2A152MELA: Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 100volts 1500uF 0.2 25x35 105c
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LGU2A152MELA
Mfg:
Nichicon
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Capacitance : 1500 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 100 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Series : GU Diameter : 25.4 mm (1 in)
Length : 35 mm Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Lead Spacing :
Tolerance : 20 %
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Capacitance : 1500 uF
Length : 35 mm
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Diameter : 25.4 mm (1 in)