LPV-100-15
LED Power Supplies 100.5W 15V 6.7A LED Power Supply
product image
LPV-100-15 Picture
SeekIC No. : 0076799 Detail
LPV-100-15: LED Power Supplies 100.5W 15V 6.7A LED Power Supply
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LPV-100-15
Quick Details
Operation Mode : Constant Voltage (CV) Output Power Rating : 100.5 W
Input Voltage : 90 VAC to 264 VAC, 127 VDC to 370 VDC Output Voltage (Channel 1) : 15 VDC
Output Current (Channel 1) : 6.7 A Mounting Style : Plug In
Dimensions : 190 mm L x 52 mm W
Operation Mode : Constant Voltage (CV)
Input Voltage : 90 VAC to 264 VAC, 127 VDC to 370 VDC
Output Voltage (Channel 1) : 15 VDC
Output Power Rating : 100.5 W
Output Current (Channel 1) : 6.7 A