LPV-100-24
LED Power Supplies 100.8W 24V 4.2A LED Power Supply
product image
LPV-100-24 Picture
SeekIC No. : 0076762 Detail
LPV-100-24: LED Power Supplies 100.8W 24V 4.2A LED Power Supply
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LPV-100-24
Quick Details
Operation Mode : Constant Voltage (CV) Output Power Rating : 100.8 W
Input Voltage : 90 VAC to 264 VAC, 127 VDC to 370 VDC Output Voltage (Channel 1) : 24 VDC
Output Current (Channel 1) : 4.2 A Mounting Style : Plug In
Dimensions : 190 mm L x 52 mm W
Mounting Style : Plug In
Output Voltage (Channel 1) : 24 VDC
Operation Mode : Constant Voltage (CV)
Input Voltage : 90 VAC to 264 VAC, 127 VDC to 370 VDC
Output Power Rating : 100.8 W
Output Current (Channel 1) : 4.2 A