LPV-100-12
LED Power Supplies 102W 12V 8.5A LED Power Supply
product image
LPV-100-12 Picture
SeekIC No. : 0076812 Detail
LPV-100-12: LED Power Supplies 102W 12V 8.5A LED Power Supply
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LPV-100-12
Mfg:
Mean Well
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Operation Mode : Constant Voltage (CV) Output Power Rating : 102 W
Input Voltage : 90 VAC to 264 VAC, 127 VDC to 370 VDC Output Voltage (Channel 1) : 12 VDC
Output Current (Channel 1) : 8.5 A Mounting Style : Plug In
Dimensions : 190 mm L x 52 mm W
Description
Number of Outputs :
Commercial/Medical :
Mounting Style : Plug In
Operation Mode : Constant Voltage (CV)
Input Voltage : 90 VAC to 264 VAC, 127 VDC to 370 VDC
Output Voltage (Channel 1) : 12 VDC
Output Power Rating : 102 W
Output Current (Channel 1) : 8.5 A