LPV-100-36
LED Power Supplies 100.8W 36V 2.8A LED Power Supply
product image
LPV-100-36 Picture
SeekIC No. : 0076692 Detail
LPV-100-36: LED Power Supplies 100.8W 36V 2.8A LED Power Supply
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LPV-100-36
Quick Details
Operation Mode : Constant Voltage (CV) Output Power Rating : 100.8 W
Input Voltage : 90 VAC to 264 VAC, 127 VDC to 370 VDC Output Voltage (Channel 1) : 36 VDC
Output Current (Channel 1) : 2.8 A Mounting Style : Plug In
Dimensions : 190 mm L x 52 mm W
Commercial/Medical :
Output Voltage (Channel 1) : 36 VDC
Mounting Style : Plug In
Operation Mode : Constant Voltage (CV)
Input Voltage : 90 VAC to 264 VAC, 127 VDC to 370 VDC
Output Power Rating : 100.8 W
Output Current (Channel 1) : 2.8 A