LPV-100-48
LED Power Supplies 100.8W 48V 2.1A LED Power Supply
product image
LPV-100-48 Picture
SeekIC No. : 0076733 Detail
LPV-100-48: LED Power Supplies 100.8W 48V 2.1A LED Power Supply
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LPV-100-48
Quick Details
Operation Mode : Constant Voltage (CV) Output Power Rating : 100.8 W
Input Voltage : 90 VAC to 264 VAC, 127 VDC to 370 VDC Output Voltage (Channel 1) : 48 VDC
Output Current (Channel 1) : 2.1 A Mounting Style : Plug In
Dimensions : 190 mm L x 52 mm W
Mounting Style : Plug In
Output Voltage (Channel 1) : 48 VDC
Operation Mode : Constant Voltage (CV)
Input Voltage : 90 VAC to 264 VAC, 127 VDC to 370 VDC
Output Power Rating : 100.8 W
Output Current (Channel 1) : 2.1 A