LQD25A48-5V0-3V3EJ
DC/DC Converters 100W 36-75Vin Dual 3.3V 15A 5V 10A
product image
LQD25A48-5V0-3V3EJ Picture
SeekIC No. : 002721410 Detail
LQD25A48-5V0-3V3EJ: DC/DC Converters 100W 36-75Vin Dual 3.3V 15A 5V 10A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQD25A48-5V0-3V3EJ
Mfg:
Emerson / Astec Power
  • Qty
  • 0~30
Quick Details
Output Power : 50 W Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Input Voltage (nominal) : 48 V Number of Outputs : 2
Output Voltage (Channel 1) : 5 V Output Current (Channel 1) : 10 A
Output Voltage (Channel 2) : 3.3 V Output Current (Channel 2) : 15 A
Package / Case Size : Quarter Brick
Description
Product :
Mounting Style :
Input Voltage (nominal) : 48 V
Number of Outputs : 2
Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Output Power : 50 W
Output Current (Channel 1) : 10 A
Output Voltage (Channel 2) : 3.3 V
Output Current (Channel 2) : 15 A