LQD25A48-5V03V3REJ
DC/DC Converters 116W 48VDC 5.0V/3.3V
product image
LQD25A48-5V03V3REJ Picture
SeekIC No. : 002741085 Detail
LQD25A48-5V03V3REJ: DC/DC Converters 116W 48VDC 5.0V/3.3V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQD25A48-5V03V3REJ
Mfg:
Emerson / Astec Power
  • Qty
  • 0~7
  • 7~10
Quick Details
Output Power : 99.5 W Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Input Voltage (nominal) : 48 V Number of Outputs : 2
Output Voltage (Channel 1) : 3.3 V Output Current (Channel 1) : 15 A
Output Voltage (Channel 2) : 5 V Output Current (Channel 2) : 10 A
Package / Case Size : 2.3 in x 1.45 in x 0.34 in
Description
Product :
Mounting Style :
Input Voltage (nominal) : 48 V
Number of Outputs : 2
Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Output Voltage (Channel 1) : 3.3 V
Output Current (Channel 1) : 15 A
Output Voltage (Channel 2) : 5 V
Output Current (Channel 2) : 10 A
Output Power : 99.5 W