LQH31CN100K01L
Power Inductors 1206 10uH 10%
product image
LQH31CN100K01L Picture
SeekIC No. : 001186796 Detail
LQH31CN100K01L: Power Inductors 1206 10uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQH31CN100K01L
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 10 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 230 mAmps Maximum DC Resistance : 1.3 Ohms
Self Resonant Frequency : 20 MHz Dimensions : 1.6 mm W x 3.2 mm L x 1.66 mm H
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 1206 (3216 metric)
Description
Operating Temperature Range :
Q Minimum :
Shielding :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 10 %
Inductance : 10 uH
Maximum DC Resistance : 1.3 Ohms
Self Resonant Frequency : 20 MHz
Package / Case : 1206 (3216 metric)
Maximum DC Current : 230 mAmps
Dimensions : 1.6 mm W x 3.2 mm L x 1.66 mm H