LQH31CN101K03L
Power Inductors 100uH 10%
product image
LQH31CN101K03L Picture
SeekIC No. : 001177300 Detail
LQH31CN101K03L: Power Inductors 100uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQH31CN101K03L
Quick Details
Inductance : 100 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 80 mAmps Maximum DC Resistance : 12 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Self Resonant Frequency : 7 MHz
Dimensions : 1.6 mm W x 3.2 mm L x 1.8 mm H Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 1206 (3216 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 10 %
Self Resonant Frequency : 7 MHz
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Inductance : 100 uH
Maximum DC Current : 80 mAmps
Maximum DC Resistance : 12 Ohms
Dimensions : 1.6 mm W x 3.2 mm L x 1.8 mm H