LQH31CN100K03L
Power Inductors 10uH 10%
product image
LQH31CN100K03L Picture
SeekIC No. : 001178969 Detail
LQH31CN100K03L: Power Inductors 10uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQH31CN100K03L
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Inductance : 10 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 230 mAmps Maximum DC Resistance : 1.3 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Self Resonant Frequency : 20 MHz
Dimensions : 1.6 mm W x 3.2 mm L x 1.8 mm H Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 1206 (3216 metric)
Description
Q Minimum :
Shielding :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 10 %
Inductance : 10 uH
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Maximum DC Resistance : 1.3 Ohms
Self Resonant Frequency : 20 MHz
Dimensions : 1.6 mm W x 3.2 mm L x 1.8 mm H