LQH31CN1R0M01L
Power Inductors 1206 1.0uH +/-20%
product image
LQH31CN1R0M01L Picture
SeekIC No. : 001204487 Detail
LQH31CN1R0M01L: Power Inductors 1206 1.0uH +/-20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQH31CN1R0M01L
Mfg:
Murata
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Inductance : 1 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 510 mAmps Maximum DC Resistance : 0.28 Ohms
Self Resonant Frequency : 100 MHz Dimensions : 1.6 mm W x 3.2 mm L x 1.6 mm H
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 1206 (3216 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Inductance : 1 uH
Maximum DC Resistance : 0.28 Ohms
Self Resonant Frequency : 100 MHz
Package / Case : 1206 (3216 metric)
Maximum DC Current : 510 mAmps
Dimensions : 1.6 mm W x 3.2 mm L x 1.6 mm H