LQM21DN1R0N00D
Power Inductors 0805 1.0uH 30%
product image
LQM21DN1R0N00D Picture
SeekIC No. : 001180328 Detail
LQM21DN1R0N00D: Power Inductors 0805 1.0uH 30%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQM21DN1R0N00D
Quick Details
Inductance : 1 uH Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 60 mAmps Maximum DC Resistance : 0.1 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Self Resonant Frequency : 75 MHz
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 0.85 mm H Termination Style : SMD/SMT
Termination Style : SMD/SMT
Inductance : 1 uH
Tolerance : 30 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Maximum DC Resistance : 0.1 Ohms
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 0.85 mm H
Self Resonant Frequency : 75 MHz