LQM21DN100N00D
Power Inductors 0805 10uH 30%
product image
LQM21DN100N00D Picture
SeekIC No. : 001181021 Detail
LQM21DN100N00D: Power Inductors 0805 10uH 30%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQM21DN100N00D
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 10 uH Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 15 mAmps Maximum DC Resistance : 0.5 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Self Resonant Frequency : 24 MHz
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 0.85 mm H Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Description
Q Minimum :
Shielding :
Termination Style : SMD/SMT
Inductance : 10 uH
Tolerance : 30 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 0.85 mm H
Maximum DC Resistance : 0.5 Ohms
Self Resonant Frequency : 24 MHz
Maximum DC Current : 15 mAmps
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQM21DN100N00D
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10H
Tolerance±30%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 15mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq24MHz
DC Resistance (DCR)500.0 mOhm Max