LQM21DN2R2N00D
Power Inductors 0805 2.2uH 30%
product image
LQM21DN2R2N00D Picture
SeekIC No. : 001176175 Detail
LQM21DN2R2N00D: Power Inductors 0805 2.2uH 30%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQM21DN2R2N00D
Quick Details
Inductance : 2.2 uH Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 40 mAmps Maximum DC Resistance : 0.17 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Self Resonant Frequency : 50 MHz
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 0.85 mm H Termination Style : SMD/SMT
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 30 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Inductance : 2.2 uH
Self Resonant Frequency : 50 MHz
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 0.85 mm H
Maximum DC Resistance : 0.17 Ohms