LQM21DN4R7N00D
Power Inductors 0805 4.7uH 30%
product image
LQM21DN4R7N00D Picture
SeekIC No. : 001179104 Detail
LQM21DN4R7N00D: Power Inductors 0805 4.7uH 30%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQM21DN4R7N00D
Quick Details
Inductance : 4.7 uH Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 30 mAmps Maximum DC Resistance : 0.3 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Self Resonant Frequency : 35 MHz
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 0.85 mm H Termination Style : SMD/SMT
Termination Style : SMD/SMT
Inductance : 4.7 uH
Tolerance : 30 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 0.85 mm H
Maximum DC Current : 30 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.3 Ohms
Self Resonant Frequency : 35 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQM21DN4R7N00D
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance4.7H
Tolerance±30%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 30mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq35MHz
DC Resistance (DCR)300.0 mOhm Max