LQM21FN100M70L
Power Inductors 10uH Power Supply Choke
product image
LQM21FN100M70L Picture
SeekIC No. : 001184888 Detail
LQM21FN100M70L: Power Inductors 10uH Power Supply Choke
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQM21FN100M70L
Quick Details
Inductance : 10 uH Maximum DC Current : 100 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.6 Ohms Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency : 15 MHz Shielding : Shielded
Termination Style : SMD/SMT
Description
Tolerance :
Q Minimum :
Dimensions :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Shielding : Shielded
Inductance : 10 uH
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency : 15 MHz
Maximum DC Resistance : 0.6 Ohms
Maximum DC Current : 100 mAmps
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQM21FN100M70L
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10H
Tolerance±20%
Package / Case0805 (2012 metric)
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 100mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq15MHz
DC Resistance (DCR)600.0 mOhm Max