LQM21FN1R0N00D
Power Inductors 1 UH 30%
product image
LQM21FN1R0N00D Picture
SeekIC No. : 001177933 Detail
LQM21FN1R0N00D: Power Inductors 1 UH 30%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQM21FN1R0N00D
Quick Details
Inductance : 1 uH Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 220 mAmps Maximum DC Resistance : 0.2 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Self Resonant Frequency : 105 MHz
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 0.85 mm H Termination Style : SMD/SMT
Termination Style : SMD/SMT
Inductance : 1 uH
Tolerance : 30 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 0.85 mm H
Maximum DC Current : 220 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.2 Ohms
Self Resonant Frequency : 105 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQM21FN1R0N00D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance1H
Tolerance±30%
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 220mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq105MHz
DC Resistance (DCR)200.0 mOhm Max