LQM21FN220N00L
Power Inductors 0805 22uH +/-30% DCR 0.35ohm
product image
LQM21FN220N00L Picture
SeekIC No. : 001180719 Detail
LQM21FN220N00L: Power Inductors 0805 22uH +/-30% DCR 0.35ohm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQM21FN220N00L
Quick Details
Inductance : 22 uH Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 13 mAmps Maximum DC Resistance : 0.35 Ohms
Self Resonant Frequency : 15 MHz Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 1.25 mm H
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 0805 (2012 metric)
Description
Operating Temperature Range :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 30 %
Inductance : 22 uH
Self Resonant Frequency : 15 MHz
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 1.25 mm H
Maximum DC Resistance : 0.35 Ohms
Maximum DC Current : 13 mAmps
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQM21FN220N00L
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance22H
Tolerance±30%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 13mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq15MHz
DC Resistance (DCR)350.0 mOhm Max