LQM21NN1R0K10D
Power Inductors 0805 1.0uH 10%
product image
LQM21NN1R0K10D Picture
SeekIC No. : 001178914 Detail
LQM21NN1R0K10D: Power Inductors 0805 1.0uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQM21NN1R0K10D
Quick Details
Inductance : 1 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 50 mAmps Maximum DC Resistance : 0.4 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Self Resonant Frequency : 107 MHz
Q Minimum : 45 Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 0.85 mm H
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 0805 (2012 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 10 %
Inductance : 1 uH
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 0.85 mm H
Maximum DC Resistance : 0.4 Ohms
Maximum DC Current : 50 mAmps
Q Minimum : 45
Self Resonant Frequency : 107 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQM21NN1R0K10D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance1H
Tolerance±10%
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 50mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq45 @ 10MHz
Self Resonant Freq107MHz
DC Resistance (DCR)400.0 mOhm Max