LQM21PN1R0NGCD
Power Inductors 0805 1.0uH +/-30% 50MHz 0.9A 0.10ohms
product image
LQM21PN1R0NGCD Picture
SeekIC No. : 001186550 Detail
LQM21PN1R0NGCD: Power Inductors 0805 1.0uH +/-30% 50MHz 0.9A 0.10ohms
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQM21PN1R0NGCD
Quick Details
Inductance : 1 uH Maximum DC Current : 0.9 Amp
Maximum DC Resistance : 0.1 Ohms Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency : 50 MHz Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 0.9 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Description
Tolerance :
Q Minimum :
Shielding :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Inductance : 1 uH
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Maximum DC Resistance : 0.1 Ohms
Self Resonant Frequency : 50 MHz
Maximum DC Current : 0.9 Amp
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 0.9 mm H