LQM2HPN3R3MG0L
Power Inductors 1008 3.3uH 20%
product image
LQM2HPN3R3MG0L Picture
SeekIC No. : 001178770 Detail
LQM2HPN3R3MG0L: Power Inductors 1008 3.3uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQM2HPN3R3MG0L
Quick Details
Inductance : 3.3 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 1200 mAmps Maximum DC Resistance : 0.1 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Self Resonant Frequency : 30 MHz
Dimensions : 2 mm W x 2.5 mm L x 0.9 mm H Termination Style : SMD/SMT
Q Minimum :
Shielding :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Inductance : 3.3 uH
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Maximum DC Resistance : 0.1 Ohms
Maximum DC Current : 1200 mAmps
Self Resonant Frequency : 30 MHz
Dimensions : 2 mm W x 2.5 mm L x 0.9 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQM2HPN3R3MG0L
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance3.3H
Tolerance±20%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 1.2A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq30MHz
DC Resistance (DCR)100.0 mOhm Max