LQM2HPN4R7MG0L
Power Inductors 1008 4.7uH 20%
product image
LQM2HPN4R7MG0L Picture
SeekIC No. : 001185148 Detail
LQM2HPN4R7MG0L: Power Inductors 1008 4.7uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQM2HPN4R7MG0L
Quick Details
Inductance : 4.7 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 1.1 Amps Maximum DC Resistance : 0.11 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Self Resonant Frequency : 25 MHz
Dimensions : 2 mm W x 2.5 mm L x 1.2 mm H Shielding : Shielded
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 1008 (2520 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Shielding : Shielded
Inductance : 4.7 uH
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Dimensions : 2 mm W x 2.5 mm L x 1.2 mm H
Maximum DC Resistance : 0.11 Ohms
Maximum DC Current : 1.1 Amps
Package / Case : 1008 (2520 metric)
Self Resonant Frequency : 25 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQM2HPN4R7MG0L
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance4.7H
Tolerance±20%
Type-
Current 1.1A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq25MHz
DC Resistance (DCR)110.0 mOhm Max