LQM2HPNR47MG0L
Power Inductors 1008 0.47uH 20%
product image
LQM2HPNR47MG0L Picture
SeekIC No. : 001177821 Detail
LQM2HPNR47MG0L: Power Inductors 1008 0.47uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQM2HPNR47MG0L
Quick Details
Inductance : 470 nH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 1100 mAmps Maximum DC Resistance : 0.11 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Self Resonant Frequency : 25 MHz
Dimensions : 2 mm W x 2.5 mm L x 0.9 mm H Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 1008 (2520 metric)
Description
Q Minimum :
Shielding :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Inductance : 470 nH
Maximum DC Resistance : 0.11 Ohms
Maximum DC Current : 1100 mAmps
Self Resonant Frequency : 25 MHz
Dimensions : 2 mm W x 2.5 mm L x 0.9 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQM2HPNR47MG0L
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance470nH
Tolerance±20%
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 1.8A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq100MHz
DC Resistance (DCR)40.00 mOhm Max