LQM31FN100M00L
Power Inductors 10 UH 20%
product image
LQM31FN100M00L Picture
SeekIC No. : 001176200 Detail
LQM31FN100M00L: Power Inductors 10 UH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQM31FN100M00L
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Inductance : 10 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 70 mAmps Maximum DC Resistance : 0.5 Ohms
Self Resonant Frequency : 20 MHz Dimensions : 2.5 mm W x 3.2 mm L
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 1206 (3216 metric)
Description
Operating Temperature Range :
Q Minimum :
Shielding :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Inductance : 10 uH
Self Resonant Frequency : 20 MHz
Maximum DC Resistance : 0.5 Ohms
Package / Case : 1206 (3216 metric)
Dimensions : 2.5 mm W x 3.2 mm L