LQM31PN1R0MC0L
Power Inductors 1206 1.0uH 20%
product image
LQM31PN1R0MC0L Picture
SeekIC No. : 001176744 Detail
LQM31PN1R0MC0L: Power Inductors 1206 1.0uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQM31PN1R0MC0L
Quick Details
Inductance : 1 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 1100 mAmps Maximum DC Resistance : 0.175 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Self Resonant Frequency : 70 MHz
Dimensions : 1.6 mm W x 3.2 mm L x 0.5 mm H Termination Style : SMD/SMT
Q Minimum :
Shielding :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Inductance : 1 uH
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Maximum DC Resistance : 0.175 Ohms
Self Resonant Frequency : 70 MHz
Maximum DC Current : 1100 mAmps
Dimensions : 1.6 mm W x 3.2 mm L x 0.5 mm H