LQM31PN2R2M00L
Power Inductors 2.2uH 20% 1MHz 900mA
product image
LQM31PN2R2M00L Picture
SeekIC No. : 001175834 Detail
LQM31PN2R2M00L: Power Inductors 2.2uH 20% 1MHz 900mA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQM31PN2R2M00L
Quick Details
Inductance : 2.2 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 900 mAmps Maximum DC Resistance : 0.19 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Self Resonant Frequency : 40 MHz
Dimensions : 1.6 mm W x 3.2 mm L x 0.85 mm H Termination Style : SMD/SMT
Q Minimum :
Shielding :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Inductance : 2.2 uH
Maximum DC Current : 900 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.19 Ohms
Self Resonant Frequency : 40 MHz
Dimensions : 1.6 mm W x 3.2 mm L x 0.85 mm H