LQM31PN2R2MC0L
Power Inductors 1206 2.2pH +/-20% 900mA DCR .3125ohm
product image
LQM31PN2R2MC0L Picture
SeekIC No. : 001191238 Detail
LQM31PN2R2MC0L: Power Inductors 1206 2.2pH +/-20% 900mA DCR .3125ohm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQM31PN2R2MC0L
Quick Details
Inductance : 2.2 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 900 mAmps Maximum DC Resistance : 0.3125 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Self Resonant Frequency : 50 MHz
Dimensions : 1.6 mm W x 3.2 mm L x 0.85 mm H Shielding : Shielded
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 1206 (3216 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Shielding : Shielded
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Inductance : 2.2 uH
Maximum DC Current : 900 mAmps
Self Resonant Frequency : 50 MHz
Package / Case : 1206 (3216 metric)
Dimensions : 1.6 mm W x 3.2 mm L x 0.85 mm H
Maximum DC Resistance : 0.3125 Ohms