LQM31PN4R7M00L
Power Inductors 1206 4.7uH 20%
product image
LQM31PN4R7M00L Picture
SeekIC No. : 001184878 Detail
LQM31PN4R7M00L: Power Inductors 1206 4.7uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQM31PN4R7M00L
Quick Details
Inductance : 4.7 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 700 mAmps Maximum DC Resistance : 0.3 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Self Resonant Frequency : 25 MHz
Dimensions : 1.6 mm W x 3.2 mm L x 0.85 mm H Termination Style : SMD/SMT
Q Minimum :
Shielding :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Inductance : 4.7 uH
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Maximum DC Current : 700 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.3 Ohms
Self Resonant Frequency : 25 MHz
Dimensions : 1.6 mm W x 3.2 mm L x 0.85 mm H