LT6600CS8-20
IC AMP DIFF LP FLTR 20MHZ 8-SOIC
product image
LT6600CS8-20 Picture
SeekIC No. : 003531038 Detail
LT6600CS8-20: IC AMP DIFF LP FLTR 20MHZ 8-SOIC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LT6600CS8-20
Amplifier Type: Differential Type: -
Number of Circuits: 1 Max Output Power x Channels @ Load: -
Output Type: Differential Slew Rate: -
Voltage - Supply: - Features: -
Gain Bandwidth Product: - -3db Bandwidth: -
Package / Case : SOP-8 Current - Input Bias: 50µA
Voltage - Input Offset: 10000µV Current - Supply: 46mA
Current - Output / Channel: - Voltage - Supply, Single/Dual (±): 3 V ~ 11 V, ±1.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Supplier Device Package: 8-SO
Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Supplier Device Package: 8-SO
Number of Circuits: 1
Packaging: Tube
Output Type: Differential
Current - Input Bias: 50µA
Manufacturer: Linear Technology
Voltage - Supply, Single/Dual (±): 3 V ~ 11 V, ±1.5 V ~ 5.5 V
Voltage - Input Offset: 10000µV
Current - Supply: 46mA
Parameters:
Technical/Catalog InformationLT6600CS8-20
VendorLinear Technology
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
PackagingTube
Amplifier TypeDifferential
Number of Circuits1 - Single
Package / Case8-SOIC (3.9mm Width)
Slew Rate-
Gain Bandwidth Product-
Current - Supply46mA
Current - Output / Channel-
Output TypeDifferential
-3db Bandwidth-
Current - Input Bias50A
Voltage - Input Offset10000V