LT6600IS8-10
IC AMP DIFF 10MHZ LP FLTR 8-SOIC
product image
LT6600IS8-10 Picture
SeekIC No. : 003527914 Detail
LT6600IS8-10: IC AMP DIFF 10MHZ LP FLTR 8-SOIC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LT6600IS8-10
Amplifier Type: Differential Type: -
Number of Circuits: 1 Max Output Power x Channels @ Load: -
Output Type: Differential Slew Rate: -
Voltage - Supply: - Features: -
Gain Bandwidth Product: - Package / Case : SOP-8
-3db Bandwidth: - Current - Input Bias: 40µA
Voltage - Input Offset: 8000µV Current - Supply: 36mA
Current - Output / Channel: - Voltage - Supply, Single/Dual (±): 3 V ~ 11 V, ±1.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Supplier Device Package: 8-SO
Current - Output / Channel: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package: 8-SO
Number of Circuits: 1
Packaging: Tube
Output Type: Differential
Current - Supply: 36mA
Voltage - Input Offset: 8000µV
Manufacturer: Linear Technology
Current - Input Bias: 40µA
Voltage - Supply, Single/Dual (±): 3 V ~ 11 V, ±1.5 V ~ 5.5 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationLT6600IS8-10
VendorLinear Technology
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
PackagingTube
Amplifier TypeDifferential
Number of Circuits1 - Single
Package / Case8-SOIC (3.9mm Width)
Slew Rate-
Gain Bandwidth Product-
Current - Supply36mA
Current - Output / Channel-
Output TypeDifferential
-3db Bandwidth-
Current - Input Bias40A
Voltage - Input Offset8000V