LY2F-AC100/110
General Purpose / Industrial Relays 10 AMP110VAC DPDT PLUG-IN
product image
LY2F-AC100/110 Picture
SeekIC No. : 002551876 Detail
LY2F-AC100/110: General Purpose / Industrial Relays 10 AMP110VAC DPDT PLUG-IN
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LY2F-AC100/110
Mfg:
Omron Industrial
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : DPDT Contact Current Rating : 7 A
Coil Voltage : 100 VAC / 110 VAC Coil Resistance : 3.75 K Ohms
Coil Current : 11.7 mA / 12.9 mA Switching Voltage : 250 VAC, 125 VAC
Mounting Style : Screw Contact Material : Silver Alloy
Description
Contact Material : Silver Alloy
Contact Form : DPDT
Mounting Style : Screw
Switching Voltage : 250 VAC, 125 VAC
Contact Current Rating : 7 A
Coil Voltage : 100 VAC / 110 VAC
Coil Resistance : 3.75 K Ohms
Coil Current : 11.7 mA / 12.9 mA