LY2F-AC110/120
General Purpose / Industrial Relays PLG-N DPDT 110-120AC
product image
LY2F-AC110/120 Picture
SeekIC No. : 002547734 Detail
LY2F-AC110/120: General Purpose / Industrial Relays PLG-N DPDT 110-120AC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LY2F-AC110/120
Quick Details
Contact Form : DPDT Contact Current Rating : 7 A
Coil Voltage : 110 VAC / 120 VAC Coil Resistance : 4.43 K Ohms
Coil Current : 9.9 mA / 10.8 mA Switching Voltage : 250 VAC, 125 VAC
Mounting Style : Screw
Switching Voltage : 250 VAC, 125 VAC
Coil Voltage : 110 VAC / 120 VAC
Contact Current Rating : 7 A
Coil Resistance : 4.43 K Ohms
Coil Current : 9.9 mA / 10.8 mA